Dita e gjashtë e Kampionatit Botëror, do të zhvillohen katër ndeshje të rëndësishme

Trofeu i turneut Kupa e Botës 2022, i cili mbahet në Katar

Tashmë kemi hyrë në ditën e gjashtë të Kampionatit Botëror, i cili po mbahet në shtetin e Katarit. Këtë të premte (sot), do të luhen katër ndeshje në kuadër të grupit A dhe B.

Loja e parë do të zhvillohet në orën 11:00 ku do të përballen Wales dhe Irani. Kombëtarja e Iranit, aktualisht nuk e ka asnjë pikë për shkak të humbjes nga kombëtarja e Anglisë, kurse Wales, e ka vetëm një pikë për shkak të barazimit me ShBA-në.

Aktualisht këtë grup e kryeson Anglia me tri pikë të fituara.

Në orën 14:00, do të luajë nikoqiri i këtij kampionati, Katari me Senegalin. Të dyja ekipet i kanë nga zero pikë dhe radhiten në fundin e grupit.

Po ashtu, në grupin A, do të luajë Holanda me Ekuadorin, të dyja këto kombëtare i kanë nga tri pikë, dhe do të luftojnë për kryesimin e grupit A.

Kurse loja e fundit e ditës së premte, do të luhet në mes të ShBA-së dhe Anglisë.  Anglia aktualisht është në krye të grupit B, me tri pikë, kurse ShBA e ka vetëm një.

Analizat

Pesë yje të rinj në Kupën e Botës 2022

Kemi dy ditë pushim sa i përket aksionit në fushë në Kupën e Botës 2022, por kjo na bënë të mendojmë më shumë rreth...

Ramos duke zëvendësuar Ronaldon “bëri diferencën për Portugalinë”

Ishte një arritje që i bëri ata të përpiqeshin për librat e rekordeve. Njeriu i parë që shënoi një hat-trick në fillimin e tij...

Trajneri i Portugalisë thotë se roli i Ronaldos ‘do të...

Roli i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, për pjesën e mbetur të Kupës së Botës është diçka që duhet të "përcaktohet", kshtu është shprehur trajneri...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika