Dogana sekuestron mbi 8 mijë litra vaj motorik

Dogana e Kosovës në periferi të Prishtinës ka sekuestruar një sasi të vajit të kontrabanduar

Të hënën e 25 prillit, nga zyrtarët doganorë është ushtruar një bastisje në një depo në periferi të Prishtinës, ku dyshohet se kishte mallra të kontrabanduara.

Gjatë kontrollit, Dogana e Kosovës ka hasur në 8 mijë e 346 litra vaj motorik të kontrabanduar.

Vlera e vajit të sekuestruar arrin mbi 10 mijë euro.

Prokuroria Themelore në Prishtinë është e njoftuar për rastin, dhe nën udhëheqjen e Prokurorit, rasti ka kaluar në kallzim penal thuhet tutje në njoftim.

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se do të bëjë kontrolla të vazhdueshme, që të parandalojë punët ilegale në territorin e Republikës së Kosovës.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika