Drejtoria e Inspeksionit me aksion ndaj shitësve afër tregut të gjelbër në Prishtinë

Të hënën Komuna e Prishtinës respektivisht Drejtoria e Inspekcsonit i ka larguar shitësit nga rrugët në afërsi të tregut të gjelbër

Aksioni i Drejtorisë së Inspekcionit afër tregut të gjelbër

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj ka njoftuar se të hënën Drejtoria e Inspescionit i ka larguar nga rrugët të gjithë shitësit të cilët ishin duke e zhvilluar veprimtarinë e tyre afër Tregut të Gjelbër.

Zogaj ka bërë të ditur se përveç largimit të shitësve, është pastruar ajo pjesë nga mbeturinat që kishin vite që gjendeshin aty.

“Drejtoria e Inspekcionit – Komuna e Prishtinës ka larguar të gjithë shitësit nga rrugët në afërsi të tregut të gjelbër, dhe njëkohësisht ka organizuar pastrimin e këtyre rrugëve nga mbeturinat e shumta të grumbulluara aty ndër vite”, ka shkruar Zogaj në Facebook.

Ai i ka falënderuar shitësit siç ka thënë për mirëkuptim dhe për bashkëpunimin e treguar gjatë aksionit të inspeksionit. Sipas nënkryetarit të Prishtinës pas këtij aksioni tregtarët do të kenë çasje më të lehtë dhe më të përshtatshme në treg, dhe po ashtu Komuna e Prishtinës do të ketë kontroll më të lehtë në këtë treg.

Aksioni i Drejtorisë së Inspekcionit afër tregut të gjelbër

Shija e redaktorit

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

“Varfanjaku i Zotit”, botuar nga “Dukagjini” fitoi çmimin për përkthimin...

Libri “Varfanjaku i Zotit” i botuar nga shtëpia botuese "Dukagjini" ka fituar çmimin për përkthimin më të mirë të vitit 2022 në Panairin e...

Albina Kelmendi së shpejti me projekte të reja

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Albina Kelmendi, me një zë dhe talent të jashtëzakonshëm, ka folur për projektet që është duke i realizuar. Në...

Më të lexuarat

Lirohen nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulmin ndaj...

Gjykata Supreme e Kosovës ka liruar nga paraburgimi tri infermieret me inicialet A. P.,  A.R., si dhe R. (A.) K., në rastin e sulmit...

Përfundon seanca ndaj infermiereve, prokuroria kërkon paraburgimin e tyre (VIDEO)

Ka përfunduar seanca gjyqësore për caktimin e masës së sigurisë ndaj tri infermiereve të cilat dyshohen se e kanë keqtrajtuar një grua në Qendrën...

Ibrahim Tatlises pas aksidentit këndon këngë popullore në spital

Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises, i cili mbeti i bllokuar në automjet si pasojë e një aksidenti trafiku në Bodrum Yalikavak në Turqi,...

Të fundit nga rubrika