Dua Lipa është muza e muajit shtator 2023 të Vogue France

Zbuloni Dua Lipën, siç nuk e keni parë kurrë më parë. Dua Lipa është muza e numrit të shtatorit 2023 të Vogue France, e kapur nga objektivi i Mert Alas.

Çfarë ka më shumë për të mësuar për Dua Lipën , vorbullën krijuese, talenti i së cilës frymëzon ushtrinë e saj të fansave?

Këngëtarja super-ylli me një ndjekës prej më shumë se 88 milionë admiruesish bën bujë në numrin tonë të shtatorit si forca e natyrës që ajo është.

Dua Lipa mund të jetë e vështirë për t’u identifikuar, por ajo ia vlen të pritet.

Për të pikturuar portretin e saj me fjalë, Arthur Dreyfus , një nga shkrimtarët e rinj më të zgjuar të Francës, u ul me yllin. Biseda e tyre është një udhëtim magjepsës që zbulon dualitetet e saj.

Nga njëra anë, është e pasionuara Dua Lipa që ndez skenat në të gjithë botën dhe kënaq publikun me ritmin dehës të hiteve të saj.

Kjo Dua është forca e natyrës që ka përshkuar një rrugë nga Kosova drejt majave të peizazhit botëror të popit.

Nga ana tjetër, është Dua Lipa introspektive, ajo që derdh zemrën dhe shpirtin e saj në tekstet e saj dhe që përmes muzikës zbulon një pjesë të së vërtetës së saj më të brendshme, duke siguruar një lidhje të ngushtë me brezin e saj.

Për të kapur këtë dualitet magjepsës, fotografi Mert Alas rikthehet në faqet e Vogue France.

Vizioni i tij depërtues dhe inovativ e ka kapur Duan siç nuk është parë kurrë më parë, në një sërë pozash unike që kufizohen me sublime.

Si një luftë e pandërprerë mes pasionit dhe brishtësisë; Guximi i guximshëm dhe dobësi e plotë, numri ynë i shtatorit – i cili mbërrin në agimin e dritave të ndritshme dhe pistat e Javës së Modës paralajmëron një sezon të ri që përqafon me hijeshi kaq shumë shtresa magjepsëse.

Si një ekuilibër që balancon në litarin e ngushtë të epokës sonë, Vogue France e kontrollon këtë dualitet me sigurinë që karakterizon epshin e egër si për të ardhmen ashtu edhe për optimizmin e 2023-ës.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika