Dua Lipa shfaqet me fustan vezullues në premierën e filmit “Barbie”

Dua Lipa ka mahnitur fansat me fustanin e vezullues me zinxhir në premierën e filmit 'Barbie' në Los Angeles

Dua Lipa në premierën e filmit Barbie

Dua Lipa ka lënë fansat e saj të habitur pasi mbërriti në premierën e mbushur me yje të filmit Barbie në Los Angeles të dielën.

Ajo kishte veshur një fustan të pastër argjendi me zinxhir, duke u paraqitur si Mermaid Barbie, roli që ajo luajti në film.

Ndërkohë, ylli i popit nuk veshi asgjë nën fustanin e saj të shkëlqyeshëm, përveç një tango kristali.

Stili i Dua Lipës u përsos me një gjerdan diamanti, një palë vathë argjendi dhe taka argjendi.

Flokët e saj, të lëshuara në valëzim, ishin ngjyrë kafe të errët. Edhe pse disa përdorues të mediave sociale argumentuan se veshja “lakuriq” nuk ishte e përshtatshme për ngjarjen e tapetit rozë, shumica e fansave të saj ranë dakord se ajo dukej “mahnitëse”.

Reagimi në Twitter ishte pozitiv, me një person që shkroi, “Ajo kurrë nuk dështon në një tapet të kuq”.

Premiera e filmi Barbie ishte një ngjarje e madhe, pasi Dua Lipa debutonte në aktrim si Mermaid Barbie.

Albumi i filmit, “Dance the Night”, përmban këngë nga një sërë artistësh pop të njohur, duke përfshirë Billie Eilish, Nicki Minaj, Ava Max, HAIM dhe Karol G, të cilët gjithashtu u shfaqën në premierë.

Në të njëjtën ngjarje, Margot Robbie u vesh një fustan borie të zezë pa rripa dhe doreza opere për të rikrijuar kukullën origjinale Barbie “Solo in the Spotlight” nga viti 1960.

Ajo u shoqërua nga shkrimtarja dhe regjisori i filmit, Greta Gerwig, e cila kishte veshur një ansambël tërësisht rozë, si dhe aktorët Ryan Gosling, America Ferrera, Issa Rae, Simu Liu dhe Michael Cera.

Premiera e Barbie ishte një spektakël i mrekullueshëm ku yjet e shquar dhe artistët pop u mblodhën për të festuar suksesin e filmit dhe për të shfaqur stilin e tyre të modës në një ngjarje të madhe Hollywood-i.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika