”Dueli Botëror” në RTV Dukagjini, nga ora 22:30 sjell analizën e ndeshjeve të botërorit “Katar 2022”

RTV Dukagjini do të sjell emision special për Kampionatin Botëror 2022, “Dueli Botëror”. Në këtë emisionin do të ketë figura të ndryshme nga arena e politikës, sportit e artit

Moderatorët e "Duelit Botëror", Ndrec Gjonaj, Erza Brahushi dhe Kadrie Canolli.

Më 20 nëntor zyrtarisht fillon Kampionati Botëror “Katari 2022”, dhe në Televizionin Dukagjini do të nis emisioni më i ri me shumë risi deri në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Televizioni Dukagjini, do të sjell për teleshikuesit e tij emision special i cili do të transmetohet çdo mbrëmje drejtpërdrejtë me fillim prej orës 22:30.

“Dueli Botëror” do të ia filloj që nga e shtuna e 19 nëntorit dhe do zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës. Për këtë fillim, pra në ditën apo natën e parë mysafirë do të jenë aktori, Aban Rexhaj, ish-deputeti, Fisnik Ismajli, moderatorja Marisa Hoti, Stivi Frashëri nga FC Ballkani dhe Lavdim Pireva nga Telegrafi Sport.

Ndërkaq, pjesë e emisionit do të jenë edhe trajnerët më të suksesshëm dhe më të njohur në vend; Bylbyl Sokoli, Afrim Tovërlani dhe Ismet Munishi.

Bylbyl Sokoli, Afrim Tovërlani dhe Ismet Munishi

Ky spektakël do të drejtohet nga Ndrec Gjonaj, Erza Brahushi dhe Kadrie Canolli.

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika