Dy të lënduar nga një aksident trafiku në Pejë

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmjen e së martës në qytetin e Pejës, mes një veture dhe njëmotoçiklete, ku të lënduar kanë mbetur dy persona që ndodheshin në motoçikletë

Ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur në qytetin e Pejës, mbrëmjen e së martës së 27 dhjetorit, këtë e ka bërë të ditur për Portalin Dukagjini, zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Rugova ka thënë se në aksident kanë qenë të përfshira një veturë dhe një motoçikletë. Dy persona që ndodheshin në motoçikletë kanë pësuar lëndime trupore, të cilët tashmë janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë.

“Sot rreth orës 17:30, Policia është i formuar për një aksident trafiku, i cili ka ndodhur në rrugën ‘Zhujë Selmani’ në Pejë. Në këtë aksident kanë qenë të involvuara një veturë dhe një motoçikletë. Si pasojë e këtij aksidenti, dy persona të cilët ndodheshin në motoçikletë kanë pësuar lëndime trupore, të njëjtit me autoambulancë janë dërguar në emergjencën e spitalit rajonal në Pejë”, ka konfirmuar Rugova për Portalin Dukagjini.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika