“Dyshohen të jenë nga sulmi i Bajnskës”, Elshani: Ka përfunduar veprimi i policisë në Zveçan

Zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Veton Elshani ka thënë se ka përfunduar veprimtaria policor e zhvilluar në veri gjatë mesditës të së premtës, pas gjetjes së rreth 700 fishekëve dhe 34 gëzhoja në Banjskë të Zveçanit gjatë ditës së djeshme

Rreth 700 fishekë dhe 34 gëzhoja janë gjetur në Bajnskë të Zveçanit gjatë ditës së djeshme. Për këto, Policia e Kosovës dyshon të kenë mbetur prej sulmit të 24 shtatorit, ku mbet i vrarë polici Afrim Bunjaku.

Këto detaje i ka bërë të ditura zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Veton Elshani, i cili fillimisht, ka deklaruar se nuk ka pasur ndonjë aksion policor, por ka qenë “veprimtari e Policisë”.

Kështu ka deklaruar Elshani, në një lidhje direkte në emisionin “Five” në RTV Dukagjini.

“Nuk mund të themi se ka qenë ndonjë aksion policor, por ka qenë në fakt një veprimtari e Policisë, e cila është normale. Gjatë ditës së djeshme kemi gjetur një flamur të Serbisë, rreth 700 fishekë të kalibrit 762. Konsiderojmë se ka mundësi se janë nga rasti i Banjskës së Zveçanit. Kemi hasur edhe 34 gëzhoja në atë vend. Është afër vendit, rreth 50-60 metra ku është vrarë Afrimi jonë. E kemi krehur komplet atë zonë. Nuk është që kemi gjetur diçka, veçse një kapelë dhe një gëzhojë”, ka thënë Elshani.

Ndërkohë, gjatë veprimtarisë së sotme të disa Njësive të Policisë së Kosovës, është gjetur edhe një kapelë dhe një gëzhojë.

“Nuk kemi gjetur diçka, veçse një kapelë dhe një gëzhojë. Kjo veprimtari policore ka përfunduar. Ndërsa, ka pasur njësi të ndryshme të policisë, si Njësia Speciale, Njësia kundër minave dhe mjeteve shpërthyese si dhe Njësinë e K9 me qen”, ka thënë Elshani.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika