Dyshohet për dy persona të vdekur në një aksident në magjistralen Skenderaj-Drenas

Dyshohet për dy persona të vdekur si pasojë e një aksidenti në magjistralen Skenderaj-Drenas

Dy persona dyshohet të kenë vdekur si pasojë e një aksidenti të ndodhur të hënën e dy prillit, në magjistralen Skenderaj – Drenas.

Në vendin e ngjarjes sipas Telegraf, raportohet të kenë dalur njësitet përkatëse policore dhe ambulanca.

Lidhur me rastin, RTV Dukagjini ka provuar të kontaktojë Policinë e Kosovës, por ende nuk ka asnjë përgjigje zyrtare nga ana e tyre.

Sipas pamjeve, në aksident shihet të jenë përfshirë dy automjete.

A child died in Istog, police are investigating the case

Ndryshe, sipas statistikave të përgjithshme të Policisë së Kosovës të publikuar në raport, brenda 24 orëve të fundit është raportuar një aksident me fatalitet, teksa 19 të tjera konsiderohen me të lënduar, kurse 18 janë cilësuar me dëme materiale.

Po ashtu, bëhet e ditur se në 24 orët e fundit, janë shqiptuar një mijë e 239 tiketa.

 

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika