Dyshohet për sulm seksual ndaj një gruaje në Podujevë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua dyshohet të jetë sulmuar seksualisht nga një person i gjinisë mashkullore

Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24 orësh, se një person i gjinisë femërore ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga një person i gjinisë mashkullore, në komunën e Podujevës.

Në njoftimin e policisë thuhet se personi i dyshuar nuk është arrestuar derisa kanë shtuar se ky rast është duke u hetuar.

Rasti në fjalë është dyshohet të ketë ndodhur me datën 23 të muajit dhjetor.

“Ankuesja, femër kosovare, ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika