Dyshohet se e dhunoi të miturën, arrestohet i dyshuari në Viti

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se ekzaminimi mjekësor që i është bërë të miturës tregon ekzistencën e elementeve të kryerjes së veprës së dhunimit. I dyshuari është dërguar në mbajtje

Është arrestuar një i dyshuar kosovar nën dyshimin se ka dhunuar një mitur.

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se viktima ka bërë një ekzaminim mjekësor, raportet e të cilit tregojnë se ekzistojnë elemente të kryerjes së veprës. Ndërkaq, rasti ka ndodhur në Viti.

“Viti 11-12.03.2023 – 21:30-08:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka dhunuar viktimën femër kosovare-e mitur. Viktimës iu është bërë ekzaminimi mjekësor dhe në bazë të raporteve ekzistojnë elemente të kryerjes së veprës së dhunimit. Familjarët e të dyshuarit kanë dorëzuar raporte mjekësor në bazë të së cilave, i dyshuari ka diagnozën prapambetje mendore e shkallës së lehtë”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika