Dyshohet se vrau një grua shtatzënë, Policia italiane në kërkim të kosovarit 

Një 41-vjeçar nga Kosova dyshohet se ka vrarë një shtetase italiane, 27-vjeçare në Treviso të Italisë. Policia italiane ka thënë se i dyshuari për vrasjen e 27-vjeçares italiane,41-vjeçar me origjinë nga Kosova

Një 41-vjeçar nga Kosova është duke u kërkuar nga policia italiane.

Kjo pasi ai dyshohet se vrau një grua italiane (27 vjeç), e cila ishte shtatzënë, në Treviso të Italisë.

Mediat italiane raportojnë se sipas analizave të para, ajo u vra me plagë të shumta me thikë në gjoks.

41-vjeçari raportohet se pas vrasjes është arratisur me një furgon në pronësi të kompanisë ku punon dhe është ende në arrati.

Gjithashtu, tetorin e viti të kaluar viktima ka denoncuar kosovarin për përndjekje.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika