E mitura goditet nga vetura në Pejë, ekipi mjekësor konfirmon se është jashtë rrezikut për jetë

Të shtunën e 13 gushtit, Poilicia e Kosovës është informuar për një aksident trafiku në fshatin Vitomiricë të Pejës. Rastin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova

Fotoilustrim

Të shtunën e 13 gushtit, një veturë ka goditur një të mitur në fshatin Vitomiricë të Pejës.

Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Rreth orës 15;50, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në Vitomricë’, tha Rugova.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës ka shtuar se në këtë aksident kanë qenë të involovuar një veturë dhe një këmbësore. Këmbësorja (e mitur) është dërguar në spitalin rajonal në Pejë dhe sipas ekipit mjekësor është jashtë rrezikut për jetë.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Tahiri: Nëse nuk ekzekutohen pagat brenda pesë ditëve, do të...

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se mësimi në Kosovë filloi në mënyrën më të keqe të mundshme. “Sepse nxënësit, mësimdhënësit...

Të fundit nga rubrika