E vetmja montazhere në RTV Dukagjini

Ka një vetëbesim mjaft të madh, e madje i pëlqejnë edhe sfidat andaj zgjodhi një profesion aspak të lehtë ku dominon më së shumti gjinia mashkullore

Elmaze Tigani, montazhere

Elmaze Tigani është montazherja e vetme në RTV Dukagjini, ndryshe ajo njihet edhe si Maki. Pozitiviteti, buzëqeshja e humori janë tre elemente që ajo posedon.

Dashurinë që ka për punën e saj po e tregon dita e ditës falë edhe rezultateve që ajo ka treguar përgjatë kohës. Tashmë, Maki ka krijuar një ritëm të punës dhe nuk po dorëzohet në asnjë moment.

E  shoqërueshme, e dashur është ajo. Kështu ka arritur të krijoj një raport të afërt e të mirët ka edhe me gazetarët e tjerë, madje ajo shpesh herë i sygjeron ata për ndonjë temë apo personazh mbi materialet e tyre.

Në një intervistë për RTV Dukagjini, ajo ka thënë se këtu ka gjetur vetveten dhe se me vendin e saj të punës ka krijuar një lidhje të fuqishme.

‘’Sikurse secili prej nesh, përgjatë rrugëtimit tonë profesional, krijojmë shoqëri, shokë e shoqe të sinqerta’’.

Për Makin, gazetarja Paulina Nushi i është bërë shoqja e saj më e mirë.

Elmaze Tigani këshillon të rinjët, sidomos femrat që të mos dyshojnë në aftësitë e tyre, te punojnë shumë për profesionin që duan sepse vetëm ateherë sukseset janë te garantuara.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika