Edhe Zveçani voton pro anëtarësimit në Asociacionin e Komunave të Kosovës

Pas Leposaviqit dhe Zubin Potokut edhe Kuvendi Komunal i Zveçanit ka votuar pro anëtarësimit të kësaj komune në Asociacionin e Komunave të Kosovës

Flamuri i Kosovës në Komunën e Zveçanit.

Kuvendi Komunal i Zveçanit, të premten, është bërë e ditur se ka votuar pro anëtarësimit të komunës në Asociacionin e Komunave të Kosovës.

Kjo është bërë një ditë pasi vendime të tilla kanë miratuar edhe Kuvendi Komunal i Leposaviqit dhe ai i Zubin-Potokut.

Për vendimin që ka marrë komuna e Zveçanit ka njoftuar Lëvizja Vetëvendosje në rrjetin social Facebook.

“Me iniciativën e asamblistëve të Lëvizjes VETËVENDOSJE, ashtu si Zubin Potoku dje, edhe Kuvendi Komunal i Zveçanit sot votoi pro bashkimit të kësaj komune në Asociacionin e Komunave të Kosovës”, thuhet në njoftimin e LVV-së.

Sipas procedurave, vendimet e kuvendeve komunale do të dërgohen në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal për vlerësim të ligjshmërisë dhe pastaj pritet të dërgohet tek Asociacioni i Komunave të Kosovës për shqyrtim.

Ndryshe, më 22 gusht, edhe Mitrovica e Veriut është anëtarësuar në Asociacionin e Komunave të Kosovës.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika