Edon Sadriu më i miri i xhiros së 24-të në Albi Mall Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka vazhduar me ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”,ku në xhiron e 24-të , këtë trofe e ka fituar futbollisti i Ferizajt, Edon Sadriu

Federata e Futbollit e Kosovës ka vazhduar me ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”.

Ky çmim për javën e 24-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të FC Ferizaj, Edon Sadriu.

Vlerësimi i më të mirit të javës është bërë nga komisioni i veteranëve të futbollit, në përbërje: Synaj Keqi, Fatmir Mehmeti, Ridvan Osmani.

Komisioni e vlerësoi Edon Sadriun për faktin se ai ishte vendimtar në përmbysjen e rezultatit nga ana e Ferizajt, me dy golat e tij, por edhe me depërtimet e tij të vazhdueshme në zonën e llapjanëve.

Me këto tri pikë, skuadra ferizajase rriti shpresat për mbijetesë në elitë.

Çmimin “Ylli i Javës” për futbollistin e FC Ferizaj, Edon Sadriu, e ndau Shaqir Uka, menaxher operacional në Albi Online.

“Është nder të shpallesh më i miri i javës në Albi Mall Superligë. Ky shpërblim është falë ndihmës së bashkëlojtarëve, shtabit teknik, por edhe përkrahjes së tifozëve tanë”.

“Me këtë seri pozitive, me lojën që dhe përkushtimin që po e tregojmë, besoj që Ferizaj do të arrijë objektivin për të siguruar mbetjen në Superligë. Gjithsesi, na pret një luftë shumë e vështirë deri në fund të kampionatit”, ka theksuar Edon Sadriu për faqen zyrtare të FFK-së.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika