Ejupi: I bëj ftesë ministrit Çeku të bëjë zgjidhje sepse po dëmtohen klubet

Një nga donatorët e FC Prishtinës, Remzi Ejupi ka bërë thirrje që të bëhet një zgjidhje për licencim për Federatën e Futbollit e Kosovës(FFK) nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit(MKRS)

Remzi Ejupi, një nga donatorët e FC Prishtinës

I ftuar në emisionin “Dueli Sporti”, një nga donatorët e FC Prishtinës, Remzi Ejupi ka bërë thirrje që të bëhet një zgjidhje për licencim për Federatën e Futbollit e Kosovës nga MKRS-ja.

Ai tha se “i bëj thirrje ministrit që të bëj një zgjidhje, sepse po dëmtohen kluben”. Ejupi po ashtu shtoi se “ne, te Prishtina kemi humbur shuma të mëdha në sezonin e kaluar deri në vitin e ri. I kemi pasur donatorët dhe kontratat e përfunduara, dhe nuk kanë mundur t’i marrin vërtetimet sepse Federata nuk është e licencuar”.

Kujtojmë që nëse FFK-ja nuk licensohet nga MKRS-ja, atëhere klubet nuk mund të përfitojnë nga ligji për sponzorizim.

“Dueli Sportiv” do të ju shoqërojë çdo të dielë, me fillim nga ora 22:00. Përveq diskutimeve për sportin vendor dhe atë ndërkombërtar shumë shpejtë do te ketë edhe shumë risi tjera.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika