Ekipet evropiane zbarkojnë në palestrën Minatori në Mitrovicë 

Klubi basketbollistik Trepça ka paralajmëruar se do të jetë nikoqir i turneut kualifikues i FIBA Europe Cup

Palestra Sportive 'Minatori' në Mitrovicë

Ekipi i basketbollit nga Mitrovica Trepça do të jetë nikoqir i turneut kualifikues i FIBA Europe Cup, ku ekipet evropiane do të zbarkojnë në Palestren Sportive Minatori.

Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi basketbollistik Trepça nëpërmjet një njoftimi në llogarinë e tyre në Facebook.

“E kemi fituar të drejtën e organizimit të turneut kualifikues të FIBA Europe Cup. Pra ekipet evropiane zbarkojnë në “Minatori”, është shkruar në njoftimin e tyre.

Ndeshjet do te zhillohen nga 27 deri më 30 shtator, ku KB Trepça do të luajë më ekipin gjerman Gottingenin, ndërsa AEK Larcna nga Qipro do të luajë me skuadrën nga Islanda Thor Thorlakshofn.

Fituesit e këtyre ndeshjeve më 28 shtator përballen me Sportingun portugez, përkatësisht me Antwerpin belg. Dhe më 30 shtator është finalja që përcakton se cila skuadër kalon në fazën grupore.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika