“El Pistolero” po shkëlqen në Brazil

Luis Suarez është duke shkëlqyer me skuadrën e Gremios, në Brazil. Sulmuesi uruguaian ka shënuar pesë gola në tre ndeshjet e para duke treguar se ka ende shumë të ofrojë në fushën e gjelbër

Luis Suarez

Është 36 vjeçar, por, detyrën e tij po e kryen ende për mrekulli.

Luis Suarez është duke shkëlqyer me skuadrën e Gremios, në Brazil.

Sulmuesi uruguaian ka shënuar pesë gola në tre ndeshjet e para duke treguar se ka ende shumë të ofrojë në fushën e gjelbër.

Në debutim shënoi tregolësh, në ndeshjen e dytë shënoi një herë, kurse të takimin e tretë e realizoi golin e fitores.

Suarez, paraprakisht ishte pjesë e skuadrës së tij të fëmijërisë, Nacional me të cilën e fitoi titullin e kampionit në Uruguai.

“El Pistolero” ka një karrierë të bujshme, pasi ndër të tjera e ka fituar Kupën e Amerikës, Ligën e Kampionëve dhe dy Këpuca të Arta.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika