“El Pistolero” po shkëlqen në Brazil

Luis Suarez është duke shkëlqyer me skuadrën e Gremios, në Brazil. Sulmuesi uruguaian ka shënuar pesë gola në tre ndeshjet e para duke treguar se ka ende shumë të ofrojë në fushën e gjelbër

Luis Suarez

Është 36 vjeçar, por, detyrën e tij po e kryen ende për mrekulli.

Luis Suarez është duke shkëlqyer me skuadrën e Gremios, në Brazil.

Sulmuesi uruguaian ka shënuar pesë gola në tre ndeshjet e para duke treguar se ka ende shumë të ofrojë në fushën e gjelbër.

Në debutim shënoi tregolësh, në ndeshjen e dytë shënoi një herë, kurse të takimin e tretë e realizoi golin e fitores.

Suarez, paraprakisht ishte pjesë e skuadrës së tij të fëmijërisë, Nacional me të cilën e fitoi titullin e kampionit në Uruguai.

“El Pistolero” ka një karrierë të bujshme, pasi ndër të tjera e ka fituar Kupën e Amerikës, Ligën e Kampionëve dhe dy Këpuca të Arta.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika