Elezaj pas vërshimeve në Klinë: Dëmet e shkaktuara janë të konsiderueshme

Kryetari i Klinës, Zenun Elezaj pas vërshimeve nga reshjet e shiut në këtë komunë ka thënë se "dëmi është i konsiderueshëm" dhe ka kërkuar ndihmë nga qeveria për të menaxhuar situatën

Kryetari i Komunes së Klinës, Zenun Elezaj

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, në një postim në facebook ka thënë se “në disa pjesë të qytetit dhe në shumë fshatra gjendja është e rëndë dhe ka dëmtime në jetën rrugore dhe në shtëpi apo biznese private”.

 

Elezaj ka thënë se dëmet e tjera janë të lidhura dhe kërkon ndihmë nga Qeveria.
Përndryshe, Klina është një nga qytetet më të prekura nga vërshimet e fundit në vend.

 

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika