Elon Musk mendon për krijimin e një platforme të re të mediave sociale

Elon Musk, drejtori i kompanisë Tesla, mendon për krijimin e një platforme për media sociale që i jep prioritet lirisë së shprehjes.

Musk është përdorues aktiv i Twitter, por gjatë kohës së fundit po e kritikon atë, duke thënë se po e zvogëlon demokracinë pa iu përmbajtur parimit të lirisë së fjalës.

Nëse Musk vendos të krijojë një platformë të re, do t’u bashkohet rritjeve të mëdha të teknologjisë.

Në një postim në Twitter Elon Musk ka pyetur përdoruesit, nëse besojnë në Twitter, 70% prej tyre kanë thënë “jo”.

“Pasojat e kësaj ankete do të jenë të rëndësishme. Ju lusim që me kujdes të votoni”, ka thënë Musk.

Elon Musk është një ndër ndërmarrësit më të suksesshëm në botë, pasuria e tij neto është 267.3 miliardë dollarë.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika