Emergjenca mjekësore dhe shërbimi policor në Prishtinë, Rama takohet me kryetarin e Pragës

Kreu i kryeqytetit, Përparim Rama është takuar me kryetarin e Pragës, Bohuslav Svoboda. Në këtë takim është diskutuar për vendosjen e bashkëpunimit në disa fusha përfshirë, fushën e sigurisë dhe emergjencave e shërbimin policor në nivel të Prishtinës

Pamje nga takimi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, gjatë vizitës së tij në Pragë të Republikës Çeke, është takuar me kryetarin e këtij vendi, Bohuslav Svoboda.

Në takim është diskutuar për vendosjen e bashkëpunimit mes Prishtinës dhe Pragës në fushat e sigurisë dhe emergjencave, shërbimit policor në nivel të kryeqytetit, zjarrfikësve dhe emergjencës mjekësore.

“Mbi të gjitha, fokusi ishte te krijimi i sistemit të integruar dhe koordinuar për këto shërbime nën menaxhim të kryeqytetit”, ka thënë Rama.

Sipas Ramës, mbështetja nga organet e kryeqytetit çek për Prishtinën do të jetë shumë e rëndësishme në të ardhmen.

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama në takim me kreun e Pragës, Bohuslav Svoboda

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika