Emin Hoxhaj emërohet drejtor i Agjencisë për Mbrojtjen e Informacionit të Klasifikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar të hënën Emin Hoxhajn, Drejtor të Agjencisë për Mbrojtjen e Informacionit të Klasifikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Emin Hoxhajn, i emëruar tani Drejtor i Agjencisë për Mbrojtjen e Informacionit të Klasifikuar.

Emin Hoxhaj është emëruar drejtor i Agjencisë për Mbrojtjen e Informacionit të Klasifikuar.

Hoxhaj është emëruar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kështu ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit të hënën.

Siç thuhet në njoftim, ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hoxhaj ka qenë edhe pjesë e Policisë së Kosovës nga viti 2001.

Gjatë punës në Polici, ai ka shërbyer në kapacitete të ndryshme, përfshirë si shef i Njësisë së Hetimeve të Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit dhe tash së fundmi si shef i Njësisë së Hetimeve të Përgjithshme në Gjakovë.

Ai ka përfunduar studimet në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika