U kërkuan 20 mijë euro ndihmë, ushtarët e Radar mbledhin 40 mijë euro

Emisioni "Radar" me Edita Doli ka dëshmuar suksesin e tij për bashkëpunimin mes vete

Jo vetëm në momente gëzimi, por sidomos në ato humanitare, kanë treguar se janë aty gjithmonë për të dhuruar shpresë, për të gjithë ata që kanë nevojë.

I tillë ishte edhe rasti i një nëne, Artila Kastrati Sada, të cilës i është komplikuar gjendja pas lindjes së fëmijës së dytë. Për t’iu nënshtruar një operimi, Artilës i duheshin 20 mijë euro, e kjo shifër, dje, nga dëgjuesit e emisionit “Radar” jo vetëm që është arritur, por edhe i ka kaluar pritshmëritë.

“Radar” me Edita Doli

Kontributi në xhirollogari, por edhe në forma tjera të transfereve të parave, është mbi 40 mijë euro. Pjesa e mbetur nga operacioni i Artilës, nga kontributi i dëgjuesëve, do të shkojnë për rastin tjetër në Radar të RTV Dukagjinit.

Emisioni “Radar” me Edita Doli transmetohet çdo ditë live nga ora 09:00-11:00 në RTV Dukagjini.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika