Ermal Demiri do ta përfaqësojë Kosovën në festivalin ndërkombëtar

E mërkura e muzikës live në Radio Dukagjini solli një artist që karriera e tij po merr hov pas paraqitjes në Festivalin e Këngës.

I ftuar në emisionin “Super Trend” me Drilona Shalën ishte artisti i ri, Ermal Demiri, i cili përformoi disa këngë të bukura shqipe, në shoqërim të kitarës.

Artisti i ri, Ermal Demiri ishte pjesë e Festivalit të Këngës në RTK, me këngën merri, për të cilën ai thotë se është punuar disa muaj, dhe se rezultati ka qenë i kënaqshëm. Sa i përket festivalit, Demiri deklaroi se është ndarë shumë i kënaqur me eksperiencën, duke e cilësuar një organizim madhështor  dhe me profesionalizëm të lartë, duke e cilësuar një nga festivalet më të veçantë nga ata që ka marrë pjesë. Përformancën në një skenë aq të madhe e quajti një hap të rëndësishëm në karrierën e tij. Demiri deklaroi se edhe artistët më me përvojë i kanë pritur mirë, duke iu dhënë edhe këshilla, të cilat thotë se i ka ndjekur.

E pjesëmarrja në këtë festival thotë se i hapi dyer edhe karrierës së tij, duke theksuar se disa studio e kanë kontaktuar, dhe se është duke punuar në disa projekte të reja.

E një fakt shumë interesant që artisti e bëri të ditur ekskluzivisht në Radio Dukagjini, është se menjëherë pas festivalit i ka ardhur ftesa për ta përfaqësuar Kosovën në një festival ndërkombëtar që mbahet në Maqedoninë e Veriut në muajin janar. Tani deklaroi se është duke e përgatitur këngën për këtë festival.

 

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika