Eros Grezda transferohet në Turqi

Futbollisti shqiptar Eros Grezda ka nënshkruar kontratën për bashkëpunim në Turqi

Ish-lojtari i kombëtares shqiptare Eros Grezda, ka firmosur për bashkëpunim me Manisa FK.

Kontrata e Grezdës nisi për një vit, por me opsion të zgjatjes së kontratës deri në vitin 2024.

Eros Grezda ishte pjesë e Sibenik, ndërkohë që më parë ka luajtur me skuadra si, Rangers, Osijek, Zalaegerszeg, NK Aluminij dhe NK Lokomotiva.

Pasi Grezda firmosi për bashkëpunim në Turqi, ai kishte shprehur se, “Jam shumë i lumtur që vij në një klub të madh si Manisa. Do ta çojmë ekipin në Superligë, aty ku e ka vendin”.

Presidenti Mevlut Aktan, në këtë rast është shprehur, “Kemi ambicie, duam të ecim përpara dhe kam besim se Grezda, i cili është një lojtar me vlera, do të japë kontributin e tij në ngjitjen e ekipit në Superligë”.

Manisa, përveç futbollistit shqiptar Grezda, pak ditë më parë në ekip e kishin bashkuar dhe David Domgjonin, ish-mbrojtësin e Tiranës dhe Laçit.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Tahiri: Nëse nuk ekzekutohen pagat brenda pesë ditëve, do të...

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se mësimi në Kosovë filloi në mënyrën më të keqe të mundshme. “Sepse nxënësit, mësimdhënësit...

Të fundit nga rubrika