“Është duke luajtur në një ligë pa pikë”, Statovci flet për mosftesën e Dakut dhe Mujës te Shqipëria

Trajneri dhe analisti i rregullt i emisionit 'Dueli Sportiv' në TV Dukagjini, Faruk Statovci, ka komentuar mosftesën e Arbnor Mujës dhe Mirlind Dakut te Kombëtarja e Shqipërisë për miqësoret e marsit

Statovci ka thënë se kohëve të fundit asnjëri prej tyre nuk kanë formë konstante në ekipet e tyre.

Teksa, ka shtuar se aktualisht sulmuesi i Rubin Kazanit, Mirlind Daku, është duke luajtur në një kampionat pa pikë.

“As Daku dhe Muja nuk kanë formë konstante në kohën e fundit dhe ky është duke luajtur në një ligë për të cilën shpesh them, ligë pa pikë. Në momentin që ti nuk je pjesë e marrdhënieve ndërkombëtare, je ligë pa pikë. Ku lun Rusia, ku lun kampionati rus? Ku lun Rubin Kazani, çdo dhjetë minuta duke hyrë në tunel. Mos bëni hajgare, s’di qysh shkojnë lojtarët atje”, tha ai.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika