Është shënuar goli i epërsisë në Stade de France nga Vinicius Junior

Barazimi i pjesës së parë mes Liverpool dhe Real Madrid, ku asnjëri ekip nuk kishte shënuar gola, ky barazim u shemb në minutën e 58-të me një golë të realizuar nga Real Madrid

Në minutën e 58-të aksionin e nisur me një super gol nga ana e Real Madrid-it, kështu ka dalë në epërsi nga goli Vinicius Junior pas një super pasimi nga Modriç.

Minuta e 54: Përsëri Courtois ndal Liverpool-in, Belgu konfirmohet si i pakalueshëm këtë mbrëmje.

Real Madrid kishte shkelmuar topin nga mesi i fushës.

Në fillimin e pjesë së dytë në “Stade de France”, Liverpool – Real Madrid kishte filluar me një rezultat të barabartë 0:0.

Anulohet goli, përfundon pjesa e parë

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika