Eskalon situata mes VV-së dhe LDK-së në Podujevë

Në Kuvendin Komunal të Podujevës, të premtën, ka pasur tensione në mes pozitës dhe opozitës

Të premten e 20 majit, një eskalim i debatit mes pozitës dhe opozitës ka ndodhur në Kuvendin Komunal të Podujevës.

Derisa po debatonin për situatën në sektorin e arsimit në këtë komunë, asambleisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ekrem Rrahmani, ka humbur durimin, duke u ngritur në këmbë dhe ka hedhur me ujë drejtorin e Arsimit në Podujevë, Avni Fetahu.

Avni Fetahu, ka thënë se “Unë pa asnjë kusht kam kaluar në Vetëvendosje, dhe ndjehem krenar që kur kam kandiduar në Asamble Komunale, dhe me proces të rregullt, kam hyrë në procesin zgjedhor, dhe i pesti kam qenë me renditje”.

Dhe ka filluar me replikë ndaj Rrahmanit, “Në shtëpi i ke kërcënuar familjarët e tu, nëse nuk më futni në listë të LDK-së, do të kaloj në Vetëvendosje”.

Pas kësaj situate, Kryesuesi i Kuvendit Komunal nga radhët e PDK-së, Hilmi Hoxha, menjëherë ka ndërprerë mbledhjen.

Shija e redaktorit

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Botim i ri edukativ – “Shprehi të mira, fëmijë të...

Në kuadër të lëndës me zgjedhje “Edukimi për shëndetin”, klasat e dyta, nga viti shkollor 2024/25, do të kenë në bankat shkollore librin "Shprehi...

Të fundit nga rubrika