EULEX-i përkujton viktimat që humbën jetën nga rrëzimi i aeroplanit në verlindje të Mitrovicës

Delegacioni i EULEX-it nga Italia kanë bërë homaxhe tek varrezat e 24 viktimave të cilat kishin humbur jetën nga rrëzimi i aeroplanit në vitin 1999 në verilindje të Mitrovicës

Delegacioni i EULEX-it, përkujton 24 viktimat e vitit 1999

Një delegacion i EULEX-it në 23 vjetorin e rrëzimit të aeroplanit të UNMIK-ut, kanë përkujtuar 24 viktimat të cilat kishin humbur jetën në veri-lindje të Mitrovicës.

“Një delegacion i stafit të EULEX-it nga Italia i bëri nderimet e tyre 24 grave dhe burrave që humbën jetën tragjikisht më 12 nëntor 1999 kur aeroplani çarter i Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, i njohur si fluturimi 3275, u rrëzua në kodrën e malit Piceli, në verilindje të Mitrovicës”.

“Kanë kaluar 23 vite, por ne do t’i kujtojmë gjithmonë”, kanë shkruar në Facebook.

Ndryshe në vitin me 12 nëntor të vitit 1999 aeroplani i Programit Botëror të Ushqimit të OKB-së, i njohur si fluturimi 3275 ishte rrëzuar në kodrën e malit Piceli, në verilindje të Mitrovicës.

Nga rrëzimi i këtij aeroplani kishin humbur jetën 24 persona të cilët ishin zyrtarë ndërkombëtarë dhe punëtorë humanitarë.

Viktimat e rrëzimit të aeroplanit në vitin 1999 në verilindje të Mitrovicës

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika