Familjet kërkojnë drejtësi pas vdekjeve të adoleshentëve në Afrikën e Jugut

21 adoleshentë janë gjetur të vdekur në një tavernë në bregun lindor të Afrikës së Jugut

Familjet kërkojnë drejtësi pas vdekjeve të adoleshentëve në Afrikën e Jugut
Familjet kërkojnë drejtësi pas vdekjeve të adoleshentëve në Afrikën e Jugut

Në Afrikln e Jugut, janë gjetur të vdekur 21 adoleshent, ndërsa vdekjet ende mbeten të pashpjegueshme, ndërda kanë tronditur kombin dhe kanë sjellë një vërshim pikëllimi.

Disa nga të ndjerit po festonin përfundimin e provimeve shkollore, të tjerët një festë ditëlindjeje.

Më e reja, sipas policisë, ishte një vajzë 13-vjeçare.

Raportet fillestare kishin sugjeruar se një përplasje ishte një shkak i mundshëm i vdekjes.

Por Unathi Binqose, zëdhënës i departamentit të sigurisë së komunitetit provincial të Kepit Lindor, tha se kjo ishte përjashtuar “plotësisht”.

Autoritetet pritet të prodhojnë një raport toksikologjik si pjesë e hetimit.

Është e paligjshme të shërbesh pije për fëmijët nën 18 vjeç në Afrikën e Jugut.

Një zëdhënës i Bordit të Liquor Cape Lindore tha se ambienteve në fjalë iu hoq licenca e pijeve.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika