Fejza për opozitën: Absurde se si nuk marrin pjesë në votim

Arjeta Fejza, deputete e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) ka thënë se i duket absurde se si në momentet që deputetët e opozitës e shohin se nuk janë 61 deputetë në sallë, nuk marrin pjesë në votim

Arjeta Fejza nga Lëvizja Vetëvendosje

Arjeta Fejza, deputete e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) ka thënë se i duket absurde se si në momentet që deputetët e opozitës e shohin se nuk janë 61 deputetë në sallën e Kuvendit, nuk marrin pjesë në votim.

“Në momentin që vjen një ligj në seancë nuk marrin pjesë në votim vetëm në mënyrë që të dështojë votimi i ligjit”, ka thënë Fejza në emisionin “FIVE” në RTV Dukagjini.

“Ka një sërë elementesh që ndikojnë në mënyrën se si mbahet mbarëvajtja në seancë”, ka thënë tutje Fejza.

Deputetja e LVV-së është shprehur se kjo nuk paraqet mungesë të disiplinës të grupit të tyre parlamentar.

“Absolutisht nuk do e lidhja çështjen e disiplinës apo mos-pajtimit me çështjen e prezencës në seancë”, ka thënë tutje Fejza.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika