Fëmija dërgohet në strehimore, u raportua se po keqtrajtohej

Në Prishtinë një burrë është raportuar për ‘keqtrajtim apo braktisje të fëmijës’. Policia njofton se fëmija është dërguar në strehimore, kurse i dyshuari është intervistuar nga policia

Të mërkurën e 18 janarit, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është raportuar që një burrë ka ‘keqtrajtuar apo braktisur fëmijën’.

Ndërsa, bëhet e ditur se fëmija është dërguar në strehimore me vendimin e prokurorit dhe rekomandimin e Qendrës për Punë Sociale (QPS).

Kurse, i dyshuari është intervistuar nga policia, e më pas është liruar në procedurë të rregullt.

“KEQTRAJTIM APO BRAKTISJE E FËMIJËS- Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës mashkull kosovar. Viktima me vendim të prokurorit dhe rekomandim të  QPS-së është dërguar në strehimore. I dyshuari është intervistuar dhe është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika