“Fenomeni Vjosë”, kështu e cilëson presidenten bashkëshorti i saj Prindon Sadriu

Si “Fenomenii Vjosë” e ka cilësuar presidenten Zotëriu i Parë, Prindon Sadiru duke thënë se brenda 24 orëve ka pasur dhjetëra takime në Samitin e Frankofonisë”

Ilustrim

Zotëriu i Parë i Kosovës, Prindon Sadriu, e ka cilësuar bashkëshorten e tij, presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, si “Fenomen”.

“Fenomeni Vjosë”, kështu ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook, duke thënë ”Dhjetëra takime brenda 24 orëve në Samitin e Frankofonisë”.

Ai këtij përshkrimi disa foto, ku presidentja Osmani është takuar me liderë të ndryshëm botërorë.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në hapjen zyrtare të punimeve të Samitit të krerëve të shteteve anëtare të Organizatës së Frankofonisë dhe ka takuar krerë të shteteve e të delegacioneve të vendeve të ndryshme që ishin prezent në këtë samit.

Në këtë samit, Osmani është mirëpritur nga presidenti i Tunizisë Kais Saied dhe kryeministrja e Tunizisë, Najla Bouden dhe nga sekretarja e Përgjithshme e Frankofonisë, Louise Mushikiëabo.

Gjithashtu gjatë Samitit të Frankofonisë, presidentja e vendit, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Kanadasë, Justin Truedeau. Presidentja Osmani dhe kryeministri Truedeau kanë diskutuar për zhvillimet e vazhdueshme në rajon.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika