Fernandes pas fitores ndaj Zvicrës: Do të zemërohesha nëse do të më linin jashtë ndeshjes

Mesfushori sulmues i Portugalisë, Bruno Fernandes, pas shumë reagimeve për qëndrimin e Ronaldos në pankinë, ka thënë se kur ai luan dhe skuadra fiton askush nuk flet për këtë, por kur ai luan dhe skuadra humb ndeshjen, atëherë të gjithë flasin

Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo festojnë një gol për Portugalinë.

Ish-bashkëlojtari i Ronaldos në Manchester United, Bruno Fernandes, ishte i vetmi anëtar i skuadrës së Portugalisë që sugjeroi se Ronaldo nuk ishte i kënaqur me vendosjen në bankën rezervë.

“A mendoni se dikujt i pëlqen të jetë në pankinë?” ka thënë Fernandes. “Unë nuk mendoj se Cristiano do të ishte i lumtur. Nëse trajneri do të më vendoste në stol në ndeshjen tjetër, do të zemërohesha”, është shprehur ai.

“Ne i fituam dy ndeshjet e para me Cristiano-n në 11 të parat, dhe mund të ndodhte që nëse Cristiano luante, ai mund të shënonte tre gola dhe askush nuk do të fliste për Cristiano-n në stol”, ka shtuar ai.

Po ashtu, sipas tij, Cristiano po bën punën e tij, –dhe se ai është i kënaqur me rezultatin sepse “qëllimi për të gjithë është të shkojë sa më larg”.

Bruno Fernandes

“Unë nuk mendoj se njerëzit duhet të flasin për Cristianon  pse ai nuk luan, sepse kur Cristiano luan dhe skuadra fiton, askush nuk flet për këtë,” ka vazhduar Fernandes.

“Kur Cristiano luan dhe skuadra humbet, të gjithë flasin. Ai është lojtari më i famshëm në botë. Askush nuk është më i famshëm se Cristiano në sport, jo në futboll, në sport”, ka përfunduar ai.

Carragher: Ronaldo u hoq për shkak të paraqitjeve të tij

Analisti sportiv, Jamie Carragher i Sky Sports, beson se Ronaldo u hoq nga ndeshja për arsye të performancës, dhe jo nga reagimi i tij ndaj largimit kundër Koresë së Jugut.

Ai ka thënë në rrjetet sociale se “A do ta linte Santos, trajneri i Portugalisë, Ronaldon vetëm për shkak të reagimit të tij ndaj nënshtrimit në ndeshjen e fundit? Një menaxher në nivel klubi, ndoshta po. Me ndoshta, 3 ndeshje deri në një finale të Kupës së Botës”.

Goncalo Ramos feston pasi hapi golin për Portugalinë ndaj Zvicrës

“Unë mendoj se ai është lënë jashtë për shkak të paraqitjeve të tij dhe jo për shkak të reagimit të tij”.

Kujtojmë se hat-triku i parë i turneut në Katar erdhi nga lojtari i Portugalisë, Goncalo Ramos, i cili ishte zëvendësues i Ronaldos në ndeshjen e fundit.

Ndeshja e fundit e kombëtares portugeze ishte fitorja më e madhe e vendit në fazat e eliminimit. Tashmë, kjo kombëtare ka rritur shpresat për një arritje në finale të Kupës së Botës.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Të fundit nga rubrika