Fero i zhgënjyer me drejtësinë në Kosovë, vetëm “tri orë me pa vajzën”

Ish-Peperi shqiptar tani i njohur si Khatabb, po përballet me një sërë polemikash publike me ish-partneren e tij, Arbenita Ismajli

Fero dhe Arbenita Ismajli
Fero dhe Arbenita Ismajli

Ish-reperi shqiptar, Fero tani i njohur si “Khatabb”, po përballet me një sërë polemikash publike me ish-partneren e tij, Arbenita Ismajli.

Fero dhe Arbenita, një ish-çift që kanë edhe një vajzë të përbashkët, kanë dalë me deklarata dhe akuza të forta ndaj njëri-tjetrit.

Ndonëse ish-reperi la muzikën për t’iu përkushtuar fesë, ai dhe modelja nuk i kanë zgjidhur ende problemet mes vete dhe këtë e kanë bërë edhe publike.

Javë më parë, Fero iu lut ish-gruas t’i rikthehej, por kjo e fundit sot u deklarua publikisht dhe tregoi se nuk do rikthim pasi si ajo, nuk e njeh askush më mirë.

Letra e Arbenita Ismajli

Para kësaj deklarate, Fero shkroi në Instagram dhe tha se gjithçka mes tij dhe modeles ka mbaruar, por nuk ndaloi me kaq.

Foto 1

Pastaj, ai ka thënë se është i zhgënjyer me drejtësinë kosovare pasi atij do t’i lejohet vetëm tri orë të kalojë me vajzën e tij.

Një nga pikat e theksuara të konfliktit është kritika e Feros ndaj sistemit gjyqësor.

Ai ka shprehur keqardhje për faktin se gjykata e ka lejuar të takojë vajzën e tij vetëm tre orë në javë.

Më tej, Fero ka paralajmëruar ish-partneren e tij, Arbenitën, duke i thënë se nëse ajo vendos të largohet me vajzën nga shteti, ai do të ndërmarrë masa ligjore për rrëmbim të vajzës së tyre.

Një tjetër aspekt i historisë është vendimi i Feros për të ndryshuar emrin duke hequr dorë nga karriera muzikore për t’u përkushtuar më tej fesë së tij.

Në ditët e ardhshme, pritet që të vijojnë seancat gjyqësore dhe diskutimet e mëtejshme mbi fatin e vajzës së Feros dhe Arbenitës.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika