Festo Shën Valentinin në Dubai

Udhëtoni dhe planifikoni ditën tuaj të Shën Valentinit në Dubai dhe krijoni kujtime të paharrueshme me të dashurin apo të dashurën tuaj

Dita e Shën Valentinit është një ditë e veçantë për të dashuruarit në mbarë botën. Dubai, qyteti i dritave dhe luksit, nuk bën përjashtim. Me arkitekturën e tij mahnitëse, plazhet e bukura dhe ofertat e ndryshme kulturore, Dubai është një destinacion ideal për çiftet që kërkojnë të festojnë dashurinë e tyre.

Epo sigurisht që ofertat e MAX TRAVEL do t’ju bëjnë më të lumtur, sepse është gjithmonë pranë jush me çmimet më të përballueshme 5 ditë në Dubai 499 Euro.

Këtu është një udhëzues për të përfituar sa më shumë nga Dita e Shën Valentinit në Dubai.

Drekoni në një restorant romantik

Dubai ka disa nga përvojat më të mira të ngrënies në botë, duke e bërë atë vendin e përsosur për të kënaqur një darkë romantike me të dashurin tuaj.

Nga darkat me qirinj në restorantet buzë plazhit deri te darkat me pesë yje në hotele elegante, do të jeni të llastuar për zgjedhjen.

Këtu janë disa opsione të njohura për një drekë romantike në Dubai në ditën e Shën Valentinit:

 • Amosphere Restaurant, Burj Khalifa – Shijoni një pamje mahnitëse të Dubait ndërsa darkoni me kuzhinë gustator.
 • Table 9 by Nick and Scott – Shijoni kuzhinën bashkëkohore mesdhetare në një mjedis intim.
 • La Petite Maison – Një bistro komod francez që shërben pjata të frymëzuara nga Mesdheu.
 • Rang Mahal by Atul Kochhar – Një restorant luksoz indian me një kthesë bashkëkohore.
 • Roseleaf Café – Një strehë romantike që shërben kuzhinë ndërkombëtare me muzikë live.
 • Papillon by Richard Sandoval – Një restorant elegant francezo-meksikan me një tarracë piktoreske.
 • The Beach at JBR – Një përvojë romantike e ngrënies në afresk në plazh.

Mos harroni, është gjithmonë një ide e mirë të bëni një rezervim paraprakisht për Ditën e Shën Valentinit, pasi shumë restorante të njohura mbushen shpejt.

Bëni një shëtitje romantike

Dubai është shtëpia e disa prej plazheve më të bukura në botë. Bëni një shëtitje romantike përgjatë plazhit Jumeirah, ose shëtisni dorë për dore përgjatë shëtitjes simpatike të Creek Walk.

Nëse ndiheni aventurierë, mund të bëni edhe një shëtitje piktoreske me tullumbace dhe të shijoni pamje panoramike të qytetit ose mund te vizitoni edhe pikat me te famshme te Dubait, si dhe pse te mos i dhuroni partneres tuaj një shopping në Dubai Mall pa limit.

Këtu janë disa vende romantike për t’u vizituar në Dubai për Ditën e Shën Valentinit:

 • Burj Khalifa – Shijoni një pamje mahnitëse të qytetit nga maja e ndërtesës më të lartë në botë.
 • Shatërvani i Dubait – Shikoni shfaqjen mahnitëse të ujit dhe dritës në zemër të qytetit.
 • Dubai Mall – Bëni një shëtitje romantike nëpër qendër tregtare, shijoni një terapi me pakicë ose shikoni një film.
 • Plazhi në JBR – Bëni një shëtitje përgjatë plazhit ndërsa shikoni perëndimin e diellit mbi Gjirin Arabik.
 • Miracle Garden – Vizitoni kopshtin më të madh të luleve në botë dhe mrekullohuni me shfaqjet shumëngjyrëshe të luleve.
 • Marina e Dubait – Bëni një shëtitje romantike me varkë përgjatë Marinës së Dubait dhe shijoni pamjet e horizontit të qytetit.
 • Atlantis, Palm – Shijoni një darkë romantike në një nga restorantet e shumta të resortit dhe shikoni perëndimin e diellit mbi Gjirin Arabik.

Këto janë vetëm disa ide, por ka shumë aktivitete të tjera romantike që ju dhe partneri juaj mund të shijoni në Dubai në ditën e Shën Valentinit.

Shijoni një arratisje romantike

Nëse jeni duke kërkuar për një përvojë më intime, mund të rezervoni një arratisje romantike në një nga resortet luksoze të Dubait. Nga darkat intime me qirinj në plazhe private deri te trajtimet romantike spa, do të jeni në gjendje të kënaqeni në një botë romantike. Disa nga vendpushimet më të mira romantike në Dubai përfshijnë:

 • Ritz-Carlton
 • Jumeirah Al Naseem
 • Waldorf Astoria

Surprizoni dashurinë tuaj me një dhuratë

Fjalën “të dua” mund të ja thuash më së miri me një dhuratë në momentin e duhur. Dubai është një parajsë e blerësve dhe ju do të jeni në gjendje të gjeni dhuratën perfekte për të dashurin tuaj. Nga bizhuteritë dhe parfumet tek çokollata dhe lulet, ka diçka për të gjithë.

Si përfundim, Dubai është një destinacion i shkëlqyer për të festuar ditën e Shën Valentinit. Nëse jeni duke kërkuar për një darkë romantike, një shëtitje piktoreske ose një arratisje luksoze, do të gjeni gjithçka që ju nevojitet për ta bërë ditën tuaj të veçantë të paharrueshme.

Pra, me super ofertën e Max Travel udhëtoni dhe planifikoni ditën tuaj të Shën Valentinit në Dubai dhe krijoni kujtime të paharrueshme me të dashurin tuaj.

Të fundit nga rubrika