FFK publikon rregullat që duhet të zbatohen nga tifozët në ndeshjen Kosovë-Greqi

Në mesin e gjërave të palejuara janë dhe ombrellat

Stadiumi "Fadil Vokrri" në Prishtiinë

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) publikon rregullat që duhet respektuar nga tifozët që kanë siguruar bileta për ndeshjen mes Kosovës dhe Greqisë.

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se rruga rreth stadiumit do të jetë e bllokuar për automjetet, përveq këmësorëve që ju lejohet lëvizja.

FFK ka njoftuar se Policia e Kosovës do të jetë e vendosur në perimetrin e dytë. Vendosja e Policisë sբ Kosovës në perimetrin e dytë do të bëjë filtrimin e shikuesve për moslejimin e bartjes së gjësendeve të palejuara.

Gjërat e palejuara përfshijnë:
-Mjetet piroteknike
-Shishet e qelqit pavarësisht madhësisë
-Shishet e plastikës pavarësisht madhësisë
-Pijet alkoolike dhe substancat narkotike
-Ushqim i çfarëdo lloji (përveç ushqimit të fëmijëve 24 muajsh
-Ombrella
-Armë zjarri ose armë të ftohta apo cfarëdo mjeti tjetër që mund të përdoret si armë
-Sende të rënda (çanta shpine, karrige të palosshme, etj).
-Kamera profesionale dhe video kamera
-Çdo material promovues racist, ksenofobik, politik, fetar

FFK në njoftimin zyrtar thotë se ata të cilët nuk posedojnë bileta nuk do ta kenë mundësinë të ofrohen tek hyrja në portat ku bëhet kontrolli dhe leximi i biletave.

Federata e Futbollit të Kosovës ka kërkuar nga qytetarët që maksimalisht të respektojnë rregullat, në të kundërtën paralajmëron se mund të jenë subjekt i ndëshkimit nga organet ligjore.

 

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

Detaje të reja nga vetëvrasja e Sokol Halilit

Burime të RTV Dukagjinit, kanë mësuar se Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij, e ka vrarë veten në shtëpinë e...

LAJMI I FUNDIT: Vetëvritet i dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares

Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas shtatzënë, e ka vrarë veten. Kështu ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal...

Flet babai i të dyshuarit për vrasjen e ish-bashkëshortes: Djali...

Babai i Sokol Halilit – personit të dyshuar për vrasjen e ish bashkëshortes së tij – Halili Halili për Telegrafin tregoi se ngjarja e...

Të fundit nga rubrika