FIFA hap hetimet ndaj Serbisë – Sokoli dhe Tovërlani e komentojnë këtë proces

Trajneri i njohur Bylbyl Sokoli e ka komentuar hapjen e hetimeve ndaj kombëtares serbe nga FIFA.

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”  në RTV Dukagjini ai tha se “ka qenë momenti i fundit që të reagohet në këtë formë. Sloganet dhe pankartat që i kanë përdorë, pos që janë raciste, ato nuk kontribuojnë në atë pjesë që FIFA e potencon drejtë zhvillimit të sportit”.

Sokoli po ashtu shtoi “shihet qartë se ka tensione në publik dhe në bankë, kurse tensioni në bankë u përcill në fushë e shkaku që ka pasur presion në fushë është kryekëput sjellja e trajnerit i cili ka qenë njeriu që ka shkaktuar tensione”.

Teksa, trajneri tjetër, Afrim Tovërlani tha se “nuk besoj që Serbia do të ketë dënim të rëndë. Do të ketë ndonjë tërheqje të vërejtjes. E rëndësishme është që Graniti ka dalë i pastër”.

Kjo është nata e 17- të e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Analizat

Një fitore e Messit në finalen e Botërorit apo një...

Argjentina luan me Francën në finalen e së dielës, duke filluar nga ora 16:00, në stadiumin Lusail. Messi, 35 vjeç, ka fituar shtatë çmime rekord...

Gjashtë lojtarët që kanë dominuar në Kupën e Botës

Argjentina përballet me Francën në finalen e Kupës së Botës këtë të diel, me Lionel Messi dhe Kylian Mbappe që frymëzuan kombin e tyre...

Argjentina e frymëzuar nga himni i Kupës së Botës “Muchachos,...

Nëse e keni parë Argjentinën në këtë Botëror, atëherë edhe do ta keni dëgjuar këngën e nisur nga një tifoz, e cila u bë...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika