Rijeka kalon në epërsi ndaj Dukagjinit

Ka filluar ndeshja e parë në mes të Dukagjinit dhe FC Rijekës. Kjo ndeshje vlen për kualifikim në kuadër të Ligës së Konferencës.

Në minutën e 29-të ekipi Rijeka ka kaluar në epërsi ndaj Dukagjinit.

Dukagjini siguroi raundin e dytë të kualifikimeve të kësaj gare pasi që e mposhti skuadrën e Europas brenda dy ndeshjeve me rezultat të përgjithshëm 5:3.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika