Rikthehet Panairi i Librit në Prishtinë

Pas dy vjetësh, rikthehet Panairi i Librit në Prishtinë me 100 botues dhe rreth 2 mijë tituj

Edicioni i 22-të i Panairit të librit në Prishtinë

Edicioni i 22-të i Panairit të Librit në Kosovë ka filluar të martën e 7 qershorit dhe do të zgjasë deri më 12 qershor. Moto e këtij panairi do të jetë  “Libri mbron mendjen”.

Ky edicion i Panairit është organizuar nga Shoqata e Botuesve të Kosovës, në ambientet e Pallatit të Rinisë.

Ky panair do të ketë 100 botues nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut me rreth 2 mijë tituj.

Në edicionin e 22-të të Panairit të Librit do të jenë të pranishëm botues, përkthyes të librave, profesionistë të librit dhe shkrimtarë kombëtarë e ndërkombëtarë.

Ceremonia e hapjes së panairit bëhet të martën e 7 qershorit, në orën 12:00.

Gjatë vitit 2020 dhe 2021, Panairi i Librit nuk është mbajtur për shkak të pandemisë COVID-19.

Javën e ardhshme mbahet Panairi i 22-të i Librit në Prishtinë

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina. Punëtorët e marketit ia kanë dalë t'ia marrin armën nga dora...

Videoja që po pretendohet të jetë xhiruar në Leposaviq, Policia...

“Njoftimi është marrë nga rrjetet sociale. Është njoftuar Prokuroria Themelore në veri të Mitrovicës. Duhet të vërtetohet autenticiteti i videos. Përndryshe nuk dihet lokacioni...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

Të fundit nga rubrika