Fillon pastrimi i bulevardit në Skenderaj, Nura: Do të ngrihemi sërish

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura ka njoftuar se ka filluar pastrimi i rrugëve pas vërshimeve në Skenderaj, ku përfshihet dhe pastrimi i bulevardit "Ilaz Kodra" në këtë qytet

Pastrimi i bulevardit "Ilaz Kodra" në Skenderaj

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura ka njoftuar se pas vërshimeve të fundit në vend ka filluar pastrimi i rrugëve, nga ekipet e Kompanisë “Uniteti”, të cilat po e pastrojnë Bulevardin “Ilaz Kodra”.

Kryetari i Skenderajt ka thënë se gjatë kësaj periudhe me kapacitete të plota në terren janë duke iu përgjigjur situatës emergjente.

Pamje nga pastrimi i rrugëve në Skenderaj

Tutje Nura është shprehur se janë duke u evidentuar dhe vlerësuar dëmet që u shkaktuan nga këto vërshime.

“Me kapacitete të plota në terren duke iu përgjigjur situatës emergjente, ku përveç evidentimit dhe vlerësimit të dëmeve, si proces që po vazhdon deri në vlerësimin e dëmit të fundit, në disa pjesë të qytetit ka filluar edhe pastrimi, nga ekipet e Kompanisë “Uniteti” të cilat po e pastrojnë Bulevardin “Ilaz Kodra”. Do të ngrihemi sërish!”, ka shkruar kryetari i Skenderajt, Fadil Nura.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Studentet thonë se në orët e vona në dhomë ka...

Kjo qendër u jep mundësinë mijëra studentëve që studiojnë në Universitetin e Prishtinës të jenë banorë të përkohshëm në këto 8 konvikte që menaxhohen...

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Të fundit nga rubrika