Fillon takimi i drejtorëve të arsimit të kolegjiumit të Asociacionit të Komunave

Pamje nga mbajtja e takimit të arsimit të kolegjiumit të Asociacionit të Komunave

Ka nisur takimi i drejtorëve të arsimit të kolegjiumit të Asociacionit të Komunave.

Drejtoresha e Arsimit në Prishtinë, Besianë Musmurati ka thënë se kanë ftuar ministren e Arsimit por që nuk ka ardhur dhe se sipas saj kjo është për të ardhur keq, sepse duhet të flasin për sfidat që kanë.

Në këtë takim që po marrin pjesë të gjithë drejtorët e arsimit, si pikë e parë e diskutimit është përgatitja për fillimin e procesit mësimor.

Pas fjalës së kryetares së kolegjiumit për arsim, e cila vie nga PDK-ja ka reaguar drejtori i arsimit në Podujevë, ku ka thënë që të mos bëhet çështja e librave temë politike dhe që të diskutohen çështje të arsimit që janë të rëndësisshme.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika