Fillon testimi fizik i kandidatëve të rinj për FSK

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se sot ka nisur testimi fizik i grupit të parë të të rinjve që kanë aplikuar për pranim si pjesëtarë aktivë në FSK

Ministri Armend Mehaj, viziton qendrën ku po testohen kandiatët për t'u bërë pjesë e FSK-së

Këtë të enjte ka filluar testimi fizik i grupit të parë të të rinjve, të cilët kanë aplikuar për pranimin e 612 pjesëtarëve aktivë në FSK dhe 388 të tjerë për pjesëtarë rezervë.

Ky testim është mbajtur në Qendrën e Palestrës së Sporteve në kazermën “Adem Jashari”, ku për të parë nga afër procesin e testimit ka shkuar edhe ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

“Është vërtet kënaqësi teksa sheh të rinj e të reja që me kaq vullnet mezi presin t’i bashkohen Forcës së Sigurisë së Kosovës”, ka shkruar Mehaj.

Mehaj ka theksuar se Ministria e Mbrojtjes dhe FSK garanton proces transparent të rekrutimit. Ai bëri të ditur se procesi përveç instruktorëve të FSK-së, është duke u mbikëqyrur edhe nga përfaqësuesit e Zyrës Ndërlidhëse të NATO-s, organizatat joqeveritare, si dhe mediat.

Shija e redaktorit

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Të fundit nga rubrika