Filmi shqiptar “Adnan Kafazi” vazhdon me suksese, kësaj here me premierë në Cyrih të Zvicrës

Përveç sukseseve dhe interesimit të madh në kinematë e Kosovës, filmi më i ri shqiptar “Adnan Kafazi”, po merr vëmendje edhe përtej trojeve shqiptare.

Kësaj here, filmi e pati premierën e parë në qytetin e Cyrihut, në kinemanë “Arena Sihlcity”

Ekskluzivisht për të gjithë atdhetarët, aktorët e filmit ishin prezent në premierën e parë në Cyrih, në kino “Arena Sihlcity” në ora 19.30.

Po ashtu, aktorët e filmit do të jenë prezent në Basel të Zvicrës nga ora 20:00, po ashtu të dielën, ata do të vazhdojnë për në qytetin Wil në kinemanë Cinewil nga ora 17.

Kurse në Ebikon/Luzern në kinemanë “Pathe”, filmi do të transmetohet nga ora 20:30.

Ky film ka mbledhur rreth vetes disa nga aktorët më të mirë që ka vendi, me të cilët, bashkatdhetarët në Zvicër mund të takohen për së afërmi.

Ata janë: Armond Morina, Fatmir Spahiu, Edona Reshitaj, Muhamed Arfi, Xhejlane Terbunja, Ylber Bardhi, Lulzim Bucolli, Besart Sllamniku.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika