Finalja e Ligës Unike, Peja përballë kampionit në fuqi

Para finales së madhe që do të zhvillohet në Karagaq të Pejës, do të luhet ndeshja për medaljen e bronztë

Ilustrim

Zhvillohet sonte (e enjte) më 21 prill, finalja e madhe e Ligës Unike të basketbollit. Peja dhe Golden Eagle Ylli, do të kërkojnë trofeun e parë për këtë edicion të garave.

Kampionët aktual të Ligës Unike, therandasit e Adis Beciragic, siguruan finalen pas triumfit ndaj Teutës në gjysmëfinale, me rezultat 84:82.

Ilustrim

Me mjaftë mund, në finale kaloi edhe Peja, pasi mposhti Prizrenin-16, me shifrat 98-94, ku shkëlqeu Courtney Fells me 31 pikë të shënuara.

Finalja e madhe e Ligës Unike, mes Pejës dhe Golden Eagle Ylli-t, zhvillohet sonte në palestrën “Karagaq”, në Pejë dhe fillon në ora 20:45.

Paraprakisht, luhet ndeshja për medaljen e bronztë apo vendin e tretë, mes Prizreni-16 dhe Teutës.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika