Fitoi 5 me 1 kundër Skocisë, Statovci “i shokuar”: Gjermania e frikshme, se kam prit kështu

Analisti i futbollit, Faruk Statovci, e ka komentuar ndeshjen ne mes të Gjermanisë dhe Skocisë, ku gjermanët kanë fituar me rezultat të thellë 5-1.

Statovci ka thënë se nuk e ka pritur këtë rezultat dhe se Gjermania është në rrugën e duhur për në finale të Kampionatit Evropian 2024.

“E pash një Gjermani jashtëzakonisht të frikshme, unë për vete nuk e kam prit kështu. Sepse vite më herë kemi parë shumë probleme në formacion dhe në lojën e Gjermanisë. Kurse mendoj që në këtë kampionat nuk është reale kjo lojë me analizuar se çka do të bëhet më tuje, por ajo çka kemi parë sot ishte një gjermani e kombinuar me lojtarë ndoshta tre ose katër lojtarë më përvojë kurse pjesa tjetër lojtarëve të ri. Të cilët më të vërtetë e treguan mentalitetin gjerman. Edhe me të vërtetë është që thonë, me ujë, rrymë e mentalitetin gjermanë s’ka lojë”, ka thënë Statovci në “EuroDueli” të Dukagjinit.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika