Flamuri i Kosovës vendoset në komunën e Leposaviqit

Flamuri i Kosovës është vendosur në objektin e Komunës së Leposaviqit pas tensioneve të shkaktuara nga protestuesit serb

Foto nga objekti i komunës së Leposaviqit

Është vendosur flamuri i Kosovës në objektin e komunës së Leposaviqit. Gjithashtu, edhe kryetari Lulzim Hetemi ka hyrë në objektin komunal pas tensioneve që u zhvilluan përpara komunës.

Ndërsa, Policia e Kosovës e ka larguar barrikadën e vendosur te kjo komunë.

Kjo u bë e ditur nga gazetarja e RTV Duakgjinit, Anduena Bajqinovci, e cila është duke raportuar nga vendi i ngjarjes.

Lajmi në përditësim…

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika