Fletarresti për disa zyrtarë policorë të Kosovës, Sveçla: Prej Rusisë s’pritet asgjë mirë

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka pohuar se është informuar për fletarrestin ndërkombëtar të komandantit të NJSI-së, Besart Ahmeti, të lëshuar nga Rusia, duke theksuar se nga ky shtet nuk pritet asgjë mirë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se është i informuar rreth fletarrestit ndërkombëtar të lëshuar nga Rusia kundër komandantit të Njësisë Speciale, Besart Ahmeti.

Ditëve të fundit, është bërë e ditur se Rusia ka lëshuar fletarrest ndërkombëtar për disa zyrtarë të njësive elite të Policisë së Kosovës.

Sveçla ka thënë se nga Rusia nuk pritet asgjë mirë.

Megjithatë, ministri ka theksuar se kjo nuk është një shqetësim për të dhe as për Ahmetin.

“Prej Rusisë nuk pritet asgjë mirë, Besarti është mirë… e dimë, e kemi informatën zyrtare, por nuk është ajo brenga as e imja, as e Besartit”, ka deklaruar Sveçla, transmeton KSP.

Në rastin konkret, me lëshimin e këtij fletarrestimi, Rusia ka kërkuar që këta zyrtarë policorë kosovarë të futen në listën e kërkimit të INTERPOL-it.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika