Florence Pugh publikon këngët e para si kantautore

Florence Pugh ka publikuar këngët e para si kantautore, të cilat janë përfshirë në kolonën zanore të filmit të saj të ri A Good Person

Florence Pugh në një shfaqje të A Good Person në Nju Jork në fillim të kësaj jave. Fotografia: Cindy Ord/Getty Images

Florence Pugh ka publikuar performancat e saj të para si kantautore, të cilat janë përfshirë në kolonën zanore të filmit të saj të ri A Good Person.

Aktorja britanik ka shkruar dhe interpretuar dy këngë: baladën “The Best Part”, dhe “I Hate Myself”. 

Secila paraqitet në film si të kënduar nga personazhi i saj, Allison, një muzikante premtuese, karriera e së cilës është rikthyer nga tragjedia personale.

“Unë i shkrova këto këngë për personazhin tim Allison në film për t’i interpretuar, por edhe si një mënyrë për të përpunuar dhe tretur mendimin e saj dhe hapësirën e saj të ulët të kokës,” ka theksuar Pugh.

 “Ishte jashtëzakonisht e dobishme dhe e vështirë; Doja që një këngë të pasqyronte urrejtjen ndaj vetes që ajo kishte për veten e saj në një mënyrë që publiku ta kuptonte vërtet.”

Një person i mirë luan Morgan Freeman dhe është shkruar dhe drejtuar nga ish-partneri i Pugh, Zach Braff . Kolona zanore përmban gjithashtu këngë nga Velvet Underground dhe Fenne Lily, dhe partitura u shkrua nga Bryce Dessner i National, i njohur gjithashtu për partiturat e tij në filma si The Revenant dhe C’mon C’mon.

Pugh kohët e fundit luajti në dramat The Wonder dhe Don’t Worry Darling , dhe më pas do të shihet në një sërë projektesh të profilit të lartë të Hollivudit: Oppenheimer i Christoper Nolan, pjesa e dytë e ribërjes së Dune të Denis Villeneuve dhe filmi i ansamblit Marvel Thunderbolts.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika